top of page

Walk Walk Walk

Mart ayından beri, pandeminin belirsizliğinin neden olduğu kaygılardan kendini yemeğe vermiş veya eve kapandıktan sonra mutfak hünerlerini keşfeden herkes bir el kaldırsın bakalım! Fitness eğitmeni ayağınıza geldi. Yürüyüş, kardiyo yaptırılır, (minimum) 15 dakikada teslim edilir.

Leslie Sansone, uluslararası bir fitness uzmanı. Bu konu üzerine 4 kitabı ve yüzlerce DVD'si mevcut. Sitesinde yazana göre, bir eş, 3 çocuk annesi ve yemek yapmayı ve yemeyi seviyor; benim iki çocuk eksik halim yani. Evde salonunuzda, ek herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz videoların birçoğuna YouTube üzerinden ulaşabilirsiniz; ben bir kaç tane link bırakacağım yazının sonuna. 1 milden 5 mile kadar, farklı video içerikleri mevcut. Mil arttıkça, zorluk da artıyor :) Sakatlanma riski olmayan hareketler var, yerlerde oyuncaklar varsa sizde de bizdeki gibi, garanti veremem tabii. İsteyene "Your Daily Walk" isimli, telefon uygulamasına yönlendirebilirim, her gün yeni bir video iddiası var sitesinde ama kullanıcı yorumları sadece 4 videonun ücretsiz olduğunu söylüyor.

İşin güzel yanı, Leslie'nin videolarını Ada da çok seviyor ve birlikte "walk walk walk" diyerek hareketleri yapıyoruz, tatlı bir anne kız aktivitemiz daha oldu. Eğer, canım yavrum "senin kucağında devam edebilir miyim" bakışlarını atmazsa, 15 dakika su gibi geçiyor. Ekip de güler yüzlü. Ben hiç sevemedim, nefes al/nefes ver, aletli ekipmanları olan aerobikleri ekranda (Bireysel spor yaparken diye notumu düşeyim).


Doğum sonrası aldığım kilolara, ayağımı kırdıktan sonra aldıklarım da eklenince, 31 yılın en büyük sayısını gördüm tartıda. Dedim bu böyle olmaz; benden önce eşim kendi bedeni için harekete geçmişti zaten. Evde tek başına beslenme düzeni oturtmak çok zor oluyor, her iki taraf da kararlı değilse. Ondan da aldığım cesaretle diyet+spor devam ediyorum, bakalım ne kadarından kurtulabileceğim.


Eminim ki, biz her halimizle güzeliz, medyada dayatılan bütün kalıplara inat. Lakin, sağlık için, hele ki günümüzde, spor şart.


Sağlıklı ve sporlu günler!

Sevgiler.


Leslie Sansone'un resmi sitesi için tık!

Öneri video için tık tık!

Kendine güvenenler için ikinci öneri video tık tık tık!

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yes Chef!

Yazı: Blog2 Post
bottom of page