top of page

Robotime Maket Evler

Güncelleme tarihi: 15 Eki 2020

Tekrar merhaba hobiseverler :) Maket evlerle devam edelim hadi. Beni bu işe sokan, Sevgili Robotime markasıyla tanıştırayım sizleri. İlk olarak 2017 yılında Mudo Consept mağazasında görüp, pahalı diye almadım. Ali Express'ten araştırdım, hemen hemen aynı fiyattaydı ve ne zaman geleceğinin garantisi yoktu. Sonra baktım ki, Mudo'ya gitmek için bahaneler üretiyorum, bir taneden bir şey olmaz diyerek, ilk göz ağrım sera maketini aldım. Göz ağrısı derken, o kadar ince detaylı ki mecazi bir deyim değil bu.


Her bir paket, yapım kitapçığı, iki çeşit tutkal (beyaz tutkal ve soğuk silikon), boya, fırça, elektrik tesisatı için, pil, anahtar ve kablo içeriyorDU. Ne yazık ki, Robotime Türkiye sayfasından satın alınanlarda artık pil, yapıştırıcı, boya çıkmıyormuş. Zaten çıkan boya kapatıcı değildi, çok da üzülmeyin.


Kağıt, karton, ahşap, kumaş, tel gibi materyallerle minyatür odanızı inşa ediyorsunuz. Eğer yeşilleri bol ise, yapay çim ve dallar da dahil oluyor pakete. Yeni başlıyorsanız, az çiçekli modelleri tercih etmenizi öneririm. Gerçekten göz ve el yoruyor :) Küçük çocuklar için çok fazla yutulacak minik parça var, baştan uyarayım. Son iki maketi hamileliğimde tamamlayarak, bu setlere uzunca bir ara verdim. Fotoğraf sıralaması, yapılma sırası ile paralel.


Cathy'nin Serası:

En detaylı, en renkli ve en zoru... İlki için yanlış tercih olmuş sanırım ama sonuç o kadar güzel oldu ki...

Jason'un Mutfağı:

Her şey o kadar şirin ki. Minik minik tencereler, çaydanlıklar, tezgah altı perdesi...

Locus'un Oturma Odası:

Bitirdiğinizde, neden benim böyle bir oturma odam yok diye hüzünleneceğiniz bir kit.

Sam'in Kütüphanesi:

Çiçek yok ama kitap çok. Eşyaların oluşturması diğer kitlere göre daha kolaydı ama kitapların her birini hazırlamak, oldukça meşakkatli.

Rüya Balkonu:

Kardeşim Amerika'dan hediye olarak getirmişti. Yapması diğerlerine nazaran daha kısa sürdü, çok keyifliydi.

Umarım beğenmişsinizdir. Yapmak istiyorsanız, buradan, sipariş verebilirsiniz.
32 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page