top of page

Property Brothers

Güncelleme tarihi: 15 Eki 2020

 Let's play a game! Baştan anlaşalım, bu oyun bağımlılık yapacak! Eğer dekorasyon seviyorsanız ve zamanında paçayı azıcık Candy Crush'a kaptırdıysanız, kurtuluş yok. İradeniz zayıfsa, sizi uzak tutalım.

Aslında oyun Kanada yapımı TV Şovu olan Property Brothers'ın bir uyarlaması. Scott Kardeşler'e gelen müşterilerin evlerinin üç bölümünü,  siz keyfinize göre dekore ediyorsunuz. Aslında çok da keyfi değil, üç seçenekten birini tercih edebiliyorsunuz. Lakin oyun bunu geliştirmek için güzel bir güncelleme geçirdi, anlatacağım. Önemli olan, gerçek hayattaki gibi, para kazanmak ve onu da her seviyedeki bulmacaları çözerek temin ediyorsunuz. Bölümü tamamlarken 5 ve üzeri hamle kalırsa, daha çok kazanırsınız. Zor seviyelerde, kazanç ikiye katlanır. Toplam 5 canınız var ve geçemediğiniz her seviyede, can kaybediyorsunuz, her yarım saatte de kazanıyorsunuz.

Oyunda zamana karşı iki farklı yarışma oluyor. İlki pazar gece yarısından çarşamba gece yarısına kadar devam ediyor. Diğeri de çarşamba gece yarısı başlayarak pazar gecesi son buluyor. İki gündür bir de günlük görev çıktı başımıza... Evet, oyunda sürekli devamlılık hakim ama o kadar güzel kafa rahatlatıyor ki, çok da rahatsız etmiyor bu durum. Hem yeterince hızlı bitirirseniz, geri kalan zaman hep sizin. 


İlk yarışma, "kendin yap projesi" oluyor. Çoğunlukla atık olan bir ürünü, bölümlerde toplayacağınız eldivenlerle baştan yaratıyorsunuz. Ayrıca bu ürünleri dekore ettiğiniz evlerde de kullanabiliyorsunuz. Böylece evleri tasarlarken daha çok sizden dokunuş oluyor. Eğer, zamanında tamamlarsanız, 1 saat boyunca sınırsız canınız oluyor ve 1000 birim para kazanıyorsunuz.

İkinci yarışmada ise, özel projeleri tamamlıyorsunuz. Sokaklar, bovling salonları, kafeler ve niceleri... Cuma günleri, 10 oyun kazandığınızda, 3 saatlik sınırsız can hakkı ve birbirinden farklı jokerler kazanıyorsunuz. Ayrıca, kaybetmeden devam ettikçe hakkınızdan düşmeyen jokerlerle oyuna devam ediyorsunuz. İşte zehir tam olarak bu, o jokerlerle genellikle hiç kaybetmiyorsunuz. Görevi tamamladığınızda, diğer görevdeki gibi 1 saat sınırsız can ve 1000 birim ödül var. Ayrıca aldığınız puanla lig atlayıp/düşebiliyorsunuz ya da sabit kalıyorsunuz.

Atomu parçalamışım gibi sevindiğim, oyunun bug'ını sizinle paylaşacağım. İkinci görevde, seviye geçtikçe kazandığınız jokerler eğer yanarsanız siliniyor ve tekrar bölüm kazanmanız gerekiyor. Oyunu kapatıp tekrar başlattığınızda, can kaybediyorsunuz ama jokerler kaybolmuyor. Şimdi anlamadınız ama oynayın bi', anlayacaksınız :)


Oyunun negatif yanı, belli bir seviyeden sonra benzer bulmacalar karşınıza çıkıyor ki, evler farklı olduğu sürece bunun pek de bir önemi yok sanırım. Para kazanmak zorlaşıyor ve eşyalar pahalılaşıyor. Aman, gülde de diken var. 


Playstore ve AppStore'da mevcut. Oyuna tutulduktan sonra, bütün kötü sözlerinize çelik ayna ;)

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page