top of page

Noktalar ve Sayılar

Güncelleme tarihi: 13 Kas 2020

Bugün herkesin yapabileceği, bütün dertleri kafanızdan uzaklaştıracak bir uğraşla geldim. Tek ihtiyacınız ise, kalem!


Thomas Pavitte, grafik tasarımcısı, elinden çıkmış iki farklı seriden bahsedeceğim sizlere. Ben 2015 senesinde tanıştım kendisiyle ve ne zaman andan uzaklaşmak istesem bana çok iyi geldi, her ikisi de.


İlki, 1000 nokta. Dört çeşidi mevcut, İkonlar, Başyapıtlar, Şehirler ve Hayvanlar. Amaç, 1 numaralı noktadan başlayarak, 1000'inci noktaya ulaşmak; aynı çocukluğumuzda yaptığımız bulmacalar gibi. Sayfa boyutları 42x30 cm civarı. Cetvel kullanıp kullanmamak size kalmış. Çıkan sonuçlar büyüleyici! Bendeki İkonlar'dı ve eserlerimin (!) bazıları aşağıda.

İkincisi ise, Rakamlarla Boyama. İkonlar ve Başyapıtlar olmak üzere, iki farklı konsepti var şu an piyasada. Dairelerden oluşan ve 1'den 5'e kadar numaralandırılmış bir resim mevcut (yine 42x30 cm boyutlarında). Her numara 1 rengi temsil ediyor ve küçükten büyüğe doğru boyarken, renginizin tonunu açmanız öneriliyor. Mesela, siyah-kahverengi-kırmızı-turuncu-sarı (1-2-3-4-5) gibi... Keçeli kalem kullanmanız işinizi daha da kolaylaştırıyor. Hatta ne kadar kalın uçlu bir kalem, o kadar hızlı sonuç diyebiliriz. Kitaba başlarken, güzelce anlatılmış, ipuçları verilmiş. Aşağıda benim bitmiş başyapıtlarımı görebilirsiniz.

Umarım keyifle yaparsınız. Sorularınız olursa, ben buradayım. Bütün hobi malzemelerini koleksiyonda topladım Link Link'ten ulaşabilirsiniz.


Sevgiler.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page