top of page

HERİSE İSTANBUL

Güncelleme tarihi: 30 Ara 2020

Bilmiyorum siz nasıl düşünürsünüz ama bence benzer damak tadına sahip insanlar iyi anlaşır. Koyduğumuz baharatların hepsi -acı, tatlı, ekşi, tuzlu, umami- hayatlarımızda deneyimlediğimiz hatıraların lezzetlerine göre oranlanıyor, derim de kanıtlayamam. Annemin yemeklerinin lezzetini aldığım her evde güvende hissettim kendimi bu zamana kadar, belki de aileyi hatırlattığı içindir. İşte o mutfaklardan biri de Bozcaada'da AsudeAda'ydı benim için. Tanıştığımız ilk günden beri, kendisini takibi hiç bırakmadım. Elinin lezzetinin yeri de, o cesur, mücadeleci, kibar duruşunun da yeri çok ayrıydı benim için.

AsudeAda kapandı. Orada ettiğimiz sohbetler, yaptığımız kahvaltılar, yediğimiz yemekler hatıralarda baki. Lakin bu hüzünlü bir son olmadı! Çünkü, sevgili Asude Hanım eşiyle birlikte "Herise"yi açtı, hem de İstanbul'a.


İnce detaylarla bezenmiş dükkanlarının, güzel düşünen insanların elinden çıktığı besbelli. Bilin ki buradan size gelen yemekler "Fast Food" kültürüne aykırı. Mevsimine göre güncellenen reçeteler, belirli aralıklarla değişen şerbet ve meze çeşitleri mevcut. Lezzetleri muhteşem olan iki ana yemekleri var, keşkek ve tire köfte. Ürünler, emek verile verile yapılıyor. Emek verilen her şey gibi, çıkan sonuç tadından yenmiyor, bitirmeye korkuyorum her seferinde.


Bir de "diş kirası", kalpleri ısıtan mutfak mirası... Yemekleri yerken yorulan dişlerimize, Herise hediyesi.


Pandemi tedbirleri nedeniyle, sadece gel-al servisleri mevcut ben bu yazıyı yazarken. Lezzet ve ürün kalitesini herkese eşit sunabilmek adına rezervasyonla çalışıyorlar. Gitmeden en az bir gün önce, iletişime geçmelisiniz. Güncel bilgiler için de instagram hesaplarını takip ediniz.


Mutlaka deneyiniz, pişman olmazsınız!


Afiyet olsun!

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

29 Ekim 1923

Roma

Yazı: Blog2 Post
bottom of page