top of page

F.R.I.E.N.D.S

Güncelleme tarihi: 29 Eki 2020

Bu aralar oldukça modayken, haydi biraz çocukluğunuza inelim, en sevdiğiniz oyuncağınız hangisiydi? Şahsen benim oldukça geniş bir Barbie koleksiyonum vardı, çok da severdim ama Legolarla oynamak bambaşka bir dünyaya açılıyordu benim için. Tasarımını boş verip, çatısı olmayan, sadece sınırları belli alanlar yaratıp, bebeklere yaşam alanı oluşturmak, dizayn etmek ya da ultra modern tarzda binalar/arabalar hazırlamak... Kitapçığına bakıp set yaptığımı hatırlamam. Daha sonraları Friends serisi çıktı ki, bugün bahsedeceğim o Friends değil tabii, bence yaratıcılık kazanımını oldukça düşürdü çocuklar için, Barbielerin lego versiyonu gibiydi.

Uzun zamandır peşinde olduğum, Lego Ideas oyun seti, anneler günü sürprizim oldu. "Biterse üzüleceğim, bitirmemeye de gönül razı değil" derken, bitirmek ağır bastı ve aralıksız 4 saatte tamamladım. Kutu, 1070 parçadan oluşuyor ve Ross, Rachel, Monica, Phoebe, Chandler, Joey ve Gunther minifigürü dahil. Bitirdiğinizde, dizinin muhteşem Central Perk stüdyosu (29x22x11 cm ebatlarında) karşınızda duruyor. İçerisinden çıkan kitapçığı takip ederseniz, oldukça kolay ve akıcı ilerliyorsunuz; zaten her aşamanın parçaları ayrı ayrı paketlenmiş olarak bulunuyor kutuda.

Eğer, bir Friends fanıysanız, son bölümünü bitmesin diye böle böle izlediyseniz, evinizde olmasından mutluluk duyacağınız bir set. Kulağımda repliklerle yaptım her tuğlasını. Sizin hiç unutamadığınız replik hangisi? Benim "We were on a break" :)
8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page