top of page

Bir Grup Annenin Maceraları "WORKIN' MOMS"

İlk odamızın kapısı televizyon odasına açılıyor. Filmler, diziler, Youtube kanalları, yani anlayacağınız artık televizyon üzerinden izleyebileceğimiz ne varsa, bu odada. Lisede başlayıp, yüksek lisans dolaylarında biriktirmeyi bıraktığım DVD koleksiyonum ve izlediğim tonlarca film/diziden gücü alarak birinci adımımız "ha buraya dursun" dedim. Odanın ilk başlığı ise, "Workin' Moms".


Dizi, Kanada yapımı bir komedi. İsminden de anlaşılacağı üzere, birden fazla anneyi ve onların maceralarını konu alıyor, "Geleneksel" Türk tipi bir pencereden değil. Açık fikirli bir birey değilseniz, size komik gelmeyebilir, baştan uyarımı yapayım. Bir kaç annenin, ebeveyn-bebek toplanma/danışma grubundaki diyaloglarıyla başlıyor ve onun üzerinden devam ediyor. Her annenin kendine göre, farklı kaygıları, sorunsalları mevcut. Kate Foster, bebeğinden sonra iş hayatında "ben buradayım" diye çığlık atmaya çalışıyor ilk sezonda. Aslında kadının çalışma hayatında arka plana atılma ataerkilliğinin Kanada'da bile olduğunu görmek, biraz şaşırttı, biraz da üzdü. Anne Carlson, psikolog, bir yanda bebeği (bebekleri?), diğer yanda ergen kızıyla iletişim kurmaya çalışıyor. Frankie, lezbiyen bir anne ve eşiyle ilişkilerinin değiştiğinden dertli. Jenny, belki lohusa depresyonunda, belki sadece mutsuz, onun da süreci tamamen kendine özel. Ah neler neler yazarım da, spoiler veririm de heyecanı kaçar endişem var.


Peki neden ben bu diziyi tercih ettim? Öncelikle, Dünya'daki ebeveyn rollerini merak ettiğim, bana komik geldiği ve 20 dakika olduğu için. İzlemeye başladığımda yeni doğum yapmıştım ve bütün o yorgunluğumdan sıyrılıp, 20 dakika başka annelere gülmek çok iyi geliyordu. Bu nedenle, yeri bende çok ayrı. Eğer izlemediyseniz, çok şanslısınız, önünüzde 4 sezon var (5'in de onayını aldı), Netflix'den izleyebilirsiniz. 

İyi seyirler ve sevgiler :)

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yes Chef!

Yazı: Blog2 Post
bottom of page