top of page

23 Nisan

Güncelleme tarihi: 26 Nis 2021

Milli Bayramlar arasında şüphesiz en çok sevdiğim 23 Nisan'dır benim. Bütün gün arkada şarkılar çalıyor, içimde bir şenlik havası.


Ben çocukken çok oyuncağı olan bir yetişkindim. Ada'dan hemen önce ise, oyuncaksız bir çocuk. İçimdeki çocukla kırlarda koşup oynamamız, son 6 yılda mümkün oldu maalesef. İnsan ne kadar zorlanıyor, ona sevdiğini söylerken. Öyle günümüz suniliğiyle değil, " Sen sevilmeye değer birisin, seni her koşulda seveceğim" derken. Kendime kolay kolay söyleyemediğim bu cümleyi, her gün güzel kızıma söylüyorum.


Aslında ne çok dert var değil mi? Bunu söyleyerek ne güzel de kaçıyoruz o kabuk bağlayan yaralardan. Aslında ne kadar da ihtiyacımız var değil mi, kocaman bir sarılmaya? Sevgi önce çocuklara ondan da önce çocukluğumuza. Çünkü, onları anlamamızın yolu buradan geçiyor. Onlara güvenli, her alanda sağlıklı, özgür, eğlenceli ve öğretici hayatı sunmak empatiden geçiyor.


Ne büyük şanstır ki, bu topraklar çocuğu anlayan, bir senenin bir gününü, çocuklara hediye edecek kadar geleceği önemseyen bir öndere sahip. Saygı ve özlemle Mustafa Kemal ATATÜRK'ü anarken, büyüklerin ulusal egemenlik, küçüklerin ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK bayramını kutlarım. Sağlık dolu günlerde, kalabalıklarla kutlayabilmemiz dileğiyle.

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page