top of page

2021'e Merhaba

Güncelleme tarihi: 5 Oca 2021

Evet evet, biliyorum, henüz iki gün daha var ama hadi itiraf edin 2020 bitsin diye saniyeleri sayar hale gelmedik mi? Sanırım bundan önce bir de 2013'te bandolu sene uğurlamasına niyetlenmiştim. Evlere tıkalı kalmak, maskesiz dolaşamamak, bütün alışverişi sabunla yıkamak, sevdiklerimizi görememek, kaybetmek korkusu ve kaybetmek... Ne seneydi ama!


Sanırım benim için en etkileyici kısmı, evlere kapandıktan sonra, doğanın iyileşme sürecine tanık olmak oldu. Aslında ne kadar çok şükredecek şey varmış da göremiyormuşuz. Arkadaşlarıma sımsıkı sarılabilmeyi, gönlüme göre, kişi sayısına aldırmadan bir kafede oturabilmeyi ne kadar çok özledim, anlatamam.


Peki 2021 neler getirsin? Şu virüsü götürsün ve sağlıkla geçsin de gerisi çözülür gibi sanki. Yine de yaşadığımız hayatın kalitesini belirlemek biraz da bizim elimizde. Kendimce aldığım bazı kararlar şunlar,

  1. Her ay en az bir SMA hastası bebeğimize yardım etmek

  2. Atıksız ev prensiplerini uygulayabilmek, en azından evden çıkabilecek atıkları azaltmak

  3. Ben minimalist olamam, olanlara büyük saygı duysam da ama evdeki bütün ağırlıklardan kurtulmak

  4. Kendi ağırlıklarımdan kurtulmak: Sağlıklı beslenme ve spora devam; 12 kiloya veda ederek kapıyorum bu seneyi.

  5. Mutluluk ve huzurla çalışacağım işi bulmak veya belki de kurmak

  6. Her ay bir kitap okumak (Yıl sonunda en az 12 kitap okumuş olmak da iyidir)

  7. IMDB en iyi 250 filmi tamamlamak (3 yıldır yapılacaklar listesinde, çok da ümitlenmemek gerek)

  8. Dolap detoksu yapmak (tekrar) ve kapsül dolap oluşturabilmek. Bu maddede sevgili Sima Saruhan'ın Stilini Keşfet Solo'sundan bahsetmem gerek. Karantinanın ilk günlerinde kendime hediye ettiğim bu eğitim, koca bir "iyi ki"! Giydiklerimizin verdiği mesajları fark etmemizi sağlaması veya stil konusundaki cevapları bulmada yol gösterici olması şöyle dursun, benim için en kıymetli yanı vücudumla barışmamı sağlaması! Bu barıştan sonra ilginçtir ki kilo vermeye başladım.

Dilerim ki, bu sene, sağlık, huzur ve eşitlik getsin Dünya'ya. Kadınlara yönelik her türlü şiddet, tüm caydırıcılığıyla, cezasını bulsun. Doğanın, toprağın önemi geç olmadan fark edilsin de talanların önüne geçilsin. Her çocuk eşit eğitim görebilsin, sağlıkla parklarda koşup, oynayabilsin. Fakirle zengin arasındaki uçurum daralsın da ceplerimizden bereket taşsın. Tüm hastalar ilaçlarına kolayca ulaşsın, şifa bulsun.


2020'ye kocamaaaaaaaaaaan bir elveda!

Hoşgeldin 2021!
7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page