top of page

Womb Sayılarla Boyama Hobi Kiti

Güncelleme tarihi: 16 Eki 2020

Ve tekrar hobi odası! Yapmaktan keyif aldığım ve çıkan sonuçtan 100% memnun kaldığım bir hobi kitinden bahsedeceğim. Yapması kolay ancak fazlasıyla göz yorucu, yakın gözlüklerinizi baştan hazırlayın. Womb Sayılarla Boyama Kiti, üç farklı boy fırçasından, boyasına, asma aparatından, numaralandırılmış kanvasına kadar, size hazır geliyor. İçinden kullanım kılavuzu da mevcut. 

Bu seti Eylül 2019'da Zorlu'daki LikeFest'ten almıştım, Womb Hobby ile de orada tanıştım. Aslında internette benzer kitlerin videolarını görüyordum da Türkiye'de benzerlerinin olduğunu bilmiyordum. Kızım 8 aylıktı ve benim başımı kaşıyacak zamanım yoktu. Hele ki tam ayaklanma zamanlarıydı, aman Allah! Bir sene boyunca kutu bana, ben kutuya baktım. Pandeminin nadir artılarından, eşimin evden çalışması, bana biraz zaman tanıdı ve bitirebildim.


Öncelikle kutuyu açtığınızda, benimkinin linki budur

-40X50 cm boyutunda tuvale gerilmiş tuval kanvası,

-3 adet farklı boyutta fırçası(Büyük,orta ve küçük),

-İhtiyacınız olacak tüm su bazlı akrilik boyaları

-Askı aparatı,

-Kullanım kılavuzu,

-Resmin ortaya çıktığında görünecek halinin küçük bir önizlemesi

çıkıyor. Güncel sitede belirtilmemiş ama benim aldığımın içinden yaklaşık A3 ebatında, kanvasın kağıt versiyonu da çıkmıştı ki, boyamanın sonlarına doğru işime çok yaradı kendisi. Boya numaraları neye göre, sıralanmıştı, şahsen çözemedim. Bu tarz boyama konseptli hobilerde tavsiye edilen her zaman açıktan, koyu renge boyamaktır. Koyu rengin hatası kolay örtülmez, açık renklerle hem fırçaya, hem boyamaya alışılır. Lakin ben öyle yapamadım :) Kendine güvenen beri gelsin.

Öncelikle, açık renklerden başlamaya çalıştım AMA açık renkler çok azdı, bulmak fazla zaman alıyordu. Bu nedenle en geniş alanı kaplayan renkleri tercih ettim, fazla alanı boyalı görmek, devam etmek için motive etti beni. Beyaz kanvası, beyaz tonlarında boyamak, sınırları kaybetmenize neden oluyor. Eğer ara vere vere boyayacaksanız, bu açık alanlar dalgınlığa kurban gidebilir.

İkinci olarak, aldım ve uzun süre başlayamadığım için boyaların kurumasından endişe ediyordum. Kullanmaya başladığımda, hepsi oldukça iyi durumdaydı. Sadece 2-3 tanesinde fazla yoğun bir kıvam vardı, suyla açarak sorunu çözdüm.

Bazı renklerde ikinci kat gerekebiliyor, özellikle açık renklerde. Boyanız rötuş da dahil, fazla fazla yetiyor hiç endişelenmeyin.

Anneye, babaya, sevgiliye, eşe, dosta muhteşem bir hediye! Kendiniz de yapıp verebilirsiniz, bu zevki karşı tarafa da bırakabilirsiniz. Ben babama, emeklilik hediyesi olarak aldım :)

Sorularınız olursa seve, isteye cevaplarım! Haydi herkesin fırçasına kuvvet! 


20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page