top of page

00 Başlangıç

Blog logosuydu, içerik başlıklarıydı, sayfa düzeniydi derken aslında yazmamak ve bu işi ertelemek için elimden geleni yaptığımı fark ettim. O zaman dedim ki "başla"! Yarın yokmuşçasına, kaç beğeni alır endişesine kapılmadan, parmaklarını klavyeye götür ve yazdıkça rahatla :) 

Yazmayı bırakalı ne kadar uzun süre oldu. Delikanlı zamanlarımızın hareketliliği, evliliğe ve sonrasında da bebek telaşesine evrildi. İtiraf etmem gerek ki, ben deliyken bu kadar yorulmazdım. Ebeveyn olmak, en azından layıkıyla olmaya çalışmak, oldukça efor gerektiriyor. En iyisi ben miyim peki? Hayır :) En iyisi var mı peki? Ergenlik dönemi, yok olmadığı sürece, en iyi ebeveyn Dünya üzerinde var olmayacak. Bütün telaşım, bir küçük canavarı mutlu etmek ve gözlerindeki ışıltıyı seyretmek.

E hal böyle olunca, insan kendini unutuyor. "Emzirirken kilo alınmaz" mitini yerle bir ederek, 20 kilo alıyor. IMDB 250 listesini izleme hayalleri kurarken, son moda çocuk animasyonlarını takip ediyor. Fonda Sezen Aksu, elde şarap, önünde kitap, melankoliklik derken, kafasında hangi tarihte atıldığı belli olmayan topuz, üzerinde  kusmuk, kulağımda Ben Fero, kucağında kolik bebekle uykuya dalıyor. Tam ayaklandı, artık parklar, bahçeler, plajlar derken, pandemi patlıyor ve kepenkler iniyor. 20 aydır cephede savaştayım ve Dünya'daki tek kara parçam Ada'm için alın teri döküyorum. Yorgun ama çok mutluyum. Gece uykularımız düzene girdiği için, kendime zaman ayırma vakti diye, dürtüyorum kendimi. Odaları kullanıma açıyorum; şimdilik kafamda sekiz taneler. Siz misafirlerim bahanesiyle, ben de odaları toparlamaya başlayacağım.

Kendinize çok iyi davranın! İlk oda çok yakında buralarda :)


#yeniblog #hobbies #babygirl #garibananam #canımanam


11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page